Türkiye-Suriye sınırında patlama: Çok sayıda ölü ve yaralı

0
68

Kilis’in Türkiye sınırının karşısındaki Suriye’nin Azez İlçesi’nde terör örgütü IŞİDtarafından, ÖSO’nun akaryakıt istasyonundaki kontrol noktasına bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

 20’den fazla kişinin yaşamını yitirdiği belirtilen saldırıda yaralılardan bazıları ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi’ne getirildi.Kilis’in hemen karşısında bulunanSuriye’nin Halep kentine bağlı Azez’in Sucu bölgesindeki bir akaryakıt istasyonunda bulunan Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSD) kontrol noktasına gece saatlerinde terör örgütü IŞİD tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Büyük gürültüyle meydana gelen ve Kilis’te de endişe yaratan patlamada 20’dan fazla kişinin yaşamını yitirirken, çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.

Fırat Kalkanı Harekatı’nın sürdüğü ve sınıra yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki bölgede meydana gelen patlamada yaralananlar, ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedaviye alındı. Yaşanan bu gelişme üzerine sınır hattındaki güvenlik önlemleri arttırıldı.

Türkiye-Suriye sınırında patlama: Çok sayıda ölü ve yaralı

Sputnik’te yer alan habere göre ise IŞİD’in bomba yüklü araçla düzenlediği intiharsaldırısı sonucunda ABD’ye bağlı ÖSO’cu Liva 51 grubundan 30 kişi ölürken, 28 kişi de yaralandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.