Samsun’da sokağa çıkma yasağı öncesi balık satışlarında patlama yaşandı

0
4
Samsun'da sokağa çıkma yasağı öncesi balık satışlarında patlama yaşandı

Samsun’da sokağa çıkma yasağı öncesi balık satışlarında patlama yaşandı

Samsun’da vatandaşlar, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı öncesinde balıkçılara koştu. Av yasağının başlaması nedeniyle tezgahları süsleyen kültür balıklarını stok yapmak isteyenler yoğunluk oluşturunca satışlarda patlama yaşandı.

17.04.2020 15:59 | Son Güncelleme: 17.04.2020 16:45

15 Nisan’da denizlerde balık avlanmasının yasaklanmasının ardından balıkçı tezgahlarını kültür balıkları süslemeye başladı. Hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanacağı Samsun‘da vatandaşlar balık tezgahlarının önünde kalabalık oluşturdu. Kültür balıklarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, hafta sonuna stok yapmak için günlük aldıklarından daha fazla balık aldılar.

“BALIK SATIŞLARI PATLAMA YAPTI”

Balık satışlarının oldukça iyi olduğunu ifade eden balık satıcısı Onurcan Köse, “Balık satışları patlama yaptı. Hafta sonu yasak var diye vatandaşlar bol bol balık alıyor. 1 kilo balık alan vatandaş, 4-5 kilo alıyor. Dün de izdiham vardı bugün de izdiham var. Balık yetiştiremiyoruz. Bakanlıkta açıklama yaptı. Somonun fiyatı düştü. Temizlenmiş somonun fiyatı 39,90 TL, Karadeniz somonu ise 27 liradan satılıyor. Çipura, levrek kilosu 30 liradan oldukça çok satılıyor. Alabalık da 25 liradan satılıyor. İşler oldukça iyi” dedi.

“GELEN 4-5 KİLO ALIP GİDİYOR”

Satışların oldukça iyi olduğunu vurgulayan balık satıcısı Kurtça Aydın ise, “Hafta sonu uygulanacak yasak nedeniyle her yer kalabalık. Balıkçılar, tavukçular ve kasapların önünde kalabalık var. Vatandaşlar yiyeceklerini alıp dolaplarında saklayacaklar. Balık alan 1-2 kilo almıyor, 4-5 kilo alıp gidiyorlar. İşlerimiz gayet güzel gidiyor” diye konuştu.

Fiyatların biraz pahalı olduğunu ifade eden vatandaşlar ise hafta sonu yasak olduğu için her zaman aldıklarından daha fazla balık aldıklarını söylediler.

Samsun'da sokağa çıkma yasağı öncesi balık satışlarında patlama yaşandı

Kaynak: İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.