HDP’den tepki: Bize gelen veriler farklı

0
25

HDP’li yöneticiler, referandum sonuçlarını partinin genel merkezinde birlikte izlediler.

Ankara’da oy kullanan HDP Parti Sözcüsü Osman Baydemir, bazı milletvekilleri ve MYK üyeleri seçim sonuçlarını Genel Merkez’de takip etti. HDP, 70’ten fazla ilde 500 civarında merkezde kriz masası kurdu. Genel Merkez’de kurulan kriz masasında 30 kişi görev yaptı.

Sandık Takip Sistemi’nin de kurulduğu HDP’de, YSK’dan ve sandık başındaki partililerden gelen sonuçlar eşleştirildi. Seçim sonuçlarını genel merkez binasında takip eden HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç, “YSK, referandumun meşruiyetine tamamen gölge düşürmüştür. Türkiye’de de hiçbir seçimde bu kadar büyük bir hukuksuzluğun ve usulsüzlüğün yapıldığı görülmedi. Mühürsüz pusulaların ve zarfların kullanılabilmesi, referandum sonuçlarını gayrimeşru hale getirmiştir. Hukuksuz karara itirazlar yapılacaktır” diye konuştu.

HDP resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada da “Sonuç ‘evet’ de çıksa ‘hayır’ da, sandıkların 3’te 2’sine itiraz edeceğiz. Bize ulaşan veriler, 3-4 puan düzeyinde manipülasyona işaret ediyor” ifadelerine yer verdi. (HÜRRİYET)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.