Fatih Terim: Hepinizle tek tek mücadele edeceğim!

0
64

A Milli Takım Futbol Direktörü Fatih Terim öğrencisi Mehmet Topal ile birlikte Ukrayna maçı öncesi basın toplantısı düzenliyor…

Mehmet Topal’ın açıklamaları…

* Öncelikli hedefimiz 2 maçtan 6 puan almak. Ukrayna gerçekten iyi bir takım yenemiyorsak yenilmeyeceğiz.

* Hocamız nerede görev verirse orada görev almaya hazırız. Mevki seçme gibi bir şansımız yok.

* Ülke olarak millet olarak bütün hedefimiz Rusya’ya gitmek. Bize destek vermelisiniz. Burada genç arakdaşlarımız olumsuz eleştirilerde etkileniyorlar üzülüyorlar. Eğer Rusya’ya gitmemiz isteniyorsa birbirimize destek olmalıyız.

Fatih Terim’in açıklamaları…

* Dünya Kupası sürecinde iki tane önemli maçımız var. Bu maçlar için teknik ve taktik anlamda iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Hırvatistan maçından sonra oyuncularımıza iki takımı da iyi anlattık diye düşünüyorum. Taktiklerimizi sahaya yansıtabilirsek, düşündüğümüz şekilde yolumuza devam ederiz. Yarın Konya’da maça gelecek seyirciler ve televizyonları başında bizi destekleyecek olan tüm halkımızdan dualarınızı bizden esirgememelerini istiyorum.

TFF’DE FUTBOL DİREKTÖLÜĞÜ SAYFASI OLACAK

* Gönül ister ki rakiplerimizi, maçlarımızı onların analizlerini konuşalım ama sanırım gündeminizde başka şeyler var. Ancak öncelikle medyayı ve kamuoyunu yakından takip ettiğimi bilmenizi isterim. Futbol Direktörlüğü kavramını anlatayım istedim. Futbol Direktörlüğü doğrudan TFF’ye bağlıdır. Dolaylı olaraksa akademi, iş dünyası ve STK’larla devamlı dirsek teması halinde olur. Alt yapısından milli takıma, ülke ve bölge çalışmalarına kadar örgütlenmedir. Önümüzdeki maçlar sonrası TFF’nin sayfasından ‘Futbol Direktörlüğü’ sayfası olacak ve neler yaptığımızı, neler yapmak istedikerimizi o sayfadan yayınlayacağız. Türk futbolunun marka değeri için katkısı, ilgisi, bilgisi, projesi kim varsa bizzat onlara kapım açıktır.

ASILSIZ İDDİALARDA BULUNAN KİŞİLERLE MÜCADELE EDECEĞİM

* Çoğunuz bu maçlardan önce yapılan haberlerden dolayı, servis edilen haberlerden dolayı patlamamı kızmamı bekliyorsunuz fakat yapmayacağım. Görev icabı olarak sakinliğimi koruyacağım ve bu sakinliğe uygun davranacağım. Son günlerde milli takıma aldığım ve almadığım oyuncularımla ilgili haksız ve karalayıcı ifadelerden, servislerden derin üzüntü duydum. Ordan duydum burdan duydum diyerek ortaya atılan asılsız iddialardan tek tek mücadele edeceğim, emin olun.

* Ben meseleyi şahsi olarak ele almamışken, beni planlarının önünde görenlere suni yıpratma çabası içerisinde olanlara kadroya almadığım ya da almadığım oyuncuları yedirmem. Kimseye haksızlık yapılmasına seyirci kalmam gönlüm buna razı gelmez. ‘Göz o ki dağın arkasını göre, akıl o ki başına geleceğini bile’

BİRLİK DUYGUSUYLA SAHAYA ÇIKACAĞIZ

* Bir olmaya birlikte olmaya ihtiyacımız var. Yarın oyuncularımız bu mantıkla bu felsefeyle maça çıkacaklar. Stattaki ve televizyonları başındaki taraftarlarımıza bu duyguyu tattıracağız. Oyuncularıma güveniyorum. Daha nitelikli ve daha dikaktli yayınlar yapmanızı sizlerden rica ediyorum. Tercihlerime ve kararlarıma katılmasa da saygı çerçevesinde yorumlarda bulunan insanlara başımızın üstünde yeri var.

EMRE MOR İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM

* Kadroya almadığım futbolcularla ilgili soru almayacağım, bunu saygıyla karşılayacağınızı düşünüyorum. Oyuncularımı korumak ve kollamak görevim. Oyuncularım bu tür olumsuz şeylerden etkileniyor ve onları bunlardan uzak tutmak istiyorum.

* Ukrayna’da takip ettiğimiz dikkat etmemiz gereken oyuncular var bunlardan biri de Yarmolenko. Fakat üstümüzde bir tedirginlik yok.

* Emre Mor çok iyi bir futbolcu. Onu bize kazandıran arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Doğru oynamayı da öğrenirse dünyanın en iyi futbolculardan biri olacak. Dortmund’da artık süre de alıyor. Süre aldığı maçlarda Real Madrid, Leverkusen maçları. Arkadaşlarıyla birlikte kontak kurarsa daha iyi olacak. Yarın Emre çok önemli işler yapacak.

Shevchenko ile Milan’da 6 ay çalışmıştık. Kendisi dünyanın gelmiş geçmiş en önemli golcülerinden biriydi. Kendisi yetinmeyen bir kişilik mutlaka kendisini daha donanımlı hale getirmiştir. Kendisi çok beyefendi biri. İlerde büyük bir antrenör olacaktır. Kaybedersek kendisini tebrik etmekten büyük zevk alırım. Kendisiyle zaman zaman görüşüyoruz.

* Ömer Toprak yaşanan bir olaydan sonra almadık. O arada sakatlıkları oldu eşitli şeyler oldu alamadık. Yarın yine olmayabilir, ya da onun yerine bir başkası olabilir. Benim şahsi olarak kimseyle bir husümetim olmaz. Prim meselesi diye bir şey getirdiniz önümüze. Bu prim meselesi falan değil.

Sadece Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.