Cumhurbaşkanı Erdoğan: Maskeli balo sona erdi

0
43

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Maskeli balo sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu’nda konuştu, “Son günlerde işte Avrupa’da yaşananlar. Şimdiye kadar maşalarıyla silah verdikleri, sırtını sıvazladıkları terör örgütleriyle, bir dolara satın aldıkları ajanlarıyla bizi sıkıştırmaya çalışanlar artık bizzat sahaya indiler. Kardeşlerim, maskeli balo sona erdi” dedi. Erdoğan “İkide bir tek adam tek adam. Gazi Mustafa Kemal’e hakaret ediyorsunuz ya! Gazi İnönü ile anlaşamadı mı? Anlaşamadı. İstifasını istedi mi? İstedi. Arkasından İnönü geldi. Yine aynı. O da anlaşamadı. O süreç de işte bize kadar geldi. Merhum Demirel, Özal, Erbakan, Türkeş bu konudan rahatsız. Muhsin Yazıcıoğlu hepsi rahatsız” diye konuştu.

Ülkemizin en kasvetli şiddetin sokaklarda gezdiği dönemde bu vakfı kuranlar ben varım dediler ve yola çıktılar. Gençlerimiz birbirimizi kırmasın diye bu iyilik hareketini başlattılar. 44 yıldır İlim Yayma Vakfı vatanını imamla seven nesiller yetiştiriyor. Bu çatı altında terbiye almış gençlerimiz bugün çeşitli alanlarda Türkiye’ye ve ümmete hizmet ediyor. Bu çatının altında hiçbir genç milletine kurşun sıkmadı, vakfa gönül vermiş hiçbir kardeşim şer odaklarına kapı kulu olmadı. 40 yıl boyunca sinsice kurulan planların hepsi bir gecede boşa çıkar. ‘Gücümüz var, orduyu, yargıyı, polisi ele geçirdik öyleyse biz yaparız’ diyenler ilahi tokadı yiyerek milletin o duruşuyla yerle yeksan oldular.

Allah’a değil de güç dengelerine paraya kul olanların nasıl yerle yeksan olduğunu gördük. Pensilvanya’daki o kişi için ‘o bize şahdamarımızdan daha yakın’ diyorlar. Böyle bir ifadeyi kullanmak kişiyi şirke götürür. Bunların işi bu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Maskeli balo sona erdi

Bu ülkenin güvenlik güçlerinin çarşaflı sakallı başörtülü avına çıkıldığı o utanç günlerini unutmadık.

İktidara geldiğimizde “IMF kapılarında kapılarında avuç açan”, “ekonomisi IMF komiserleri tarafından yönetilen”, “gecelik faizlerin yüzde 7 bin 500’lere kadar çıktığı” bir ülke devraldık. Davos’ta kendisiyle konuşuyoruz, o zamanki IMF’nin başındaki zatla, ‘Siz parayı mı yöneteceksiniz, Türkiye’yi mi?’ Cevap yok. Eğer Türkiye’yi yönetecekseniz, kusura bakmayın biz Türkiye’yi yönetiyoruz. Parayla ilgili kontrollerinizi yapacaksanız, gelirsiniz onu yaparsınız, o ayrı bir konu.

hürriyet.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.