Diyarbakır’da Kırmızı Alarma Geçildi, 8 Savaş Uçağı Kalktı

0
25
Diyarbakır'da Kırmızı Alarma Geçildi

Zeytin Dalı Operasyonu çerçevesinde çok sayıda F-16 savaş uçağının kalktığı Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssü’nde kırmızı alarma geçildi. Son 20 dakikada, 8 savaş uçağı havalandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’e başlattığı “Zeytin Dalı Operasyonu” çerçevesinde çok sayıda F-16 savaş uçağının kalktığı Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssünde alarm durumunun birkaç gün önce turuncudan kırmızıya geçtiği öğrenildi.

TURUNCUDAN KIRMIZIYA GEÇİLMİŞ

Üsse, EskişehirBalıkesir ve Merzifon’dan takviye olarak gönderilen F-16’lar, 24 saat göreve hazır bekliyor. Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssünde hareketlilik sürüyor. TSK’nın Afrin’e yönelik “Zeytin Dalı Operasyonu”nun başlamasıyla birlikte çok sayıda F-16 savaş uçağının kalkarak, kara birliklerinin gideceği güzergahtaki terörist unsurlarını vurup, yol açtığı 8’inci Ana Jet Üssü’nde alarm durumunun birkaç gün önce turuncudan kırmızıya geçtiği öğrenildi. Üsse, Eskişehir, Balıkesir ve Merzifon’dan da yaklaşık 30 F-16 savaş uçağının takviye olarak gönderildiği bildirildi. Hareketliliğin sürdüğü üste bulunan F-16’ların bazılarının mühimmatı yüklü ve 24 saat esasına göre hazır bekletildiği belirtildi.

KONYA’DAN DA HAVALANDILAR

Konya’daki 3. Ana Jet Üssü’nden de savaş uçaklarının kalktığı öğrenildi.

haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.