Canon ProStream 1000 tanıtıldı!

0
21

Canon Europe, inkjet baskı makinesinin yeni nesli Oce ProStream’i tanıttı. 540 mm’lik baskı genişliği ve dakikada 80 metrelik maksimum baskı kızı ile ProStream, ayda 35 milyon A4 sayfa ile sınıfının en yüksek üretkenliğini sunuyor.

Canon Europe, sürekli form, inkjet baskı makinesinin yeni nesli olan Océ ProStream’i lanse etti. ProStream, Canon’un mevcut yüksek performanslı inkjet teknolojilerinin en iyi özelliklerini yeniliklerle birleştirerek, yüksek hızlı inkjet cihazların renkli çıktı kalitesini ve kağıt çeşitliliğini ileri düzeye taşıyor.

Daha geniş kağıt çeşidi için

Bu ürün, direct mail ve pazarlama ürünleri, kişiselleştirilmiş kataloglar, broşürler ve kitaplar hazırlama gibi yüksek değerde değişken içerik sunma yeteneklerini geliştiriyor.

Océ’nin Pazarlama Üst Yöneticisi ve Üretim Baskılama Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Christian Unterberger şöyle konuşuyor: “ProStream, Canon’un kendini kanıtlamış inkjet teknolojilerine ek bir çözüm sunuyor. Bu makine sürdürülebilen yüksek hacimli üretim için daha yüksek kalite ve daha geniş kağıt çeşidi arayan ileri seviyedeki müşterilerin gereksinimlerini karşılayabiliyor. Şimdi müşteriler, bu yeni baskı makinesi ile yüksek kalitedeki işlerini ofsetten dijital inkjet teknolojisine güvenle taşıyabiliyorlar.”

Dakikada 80 metrelik baskı yapıyor

540 mm’lik baskı genişliği ve dakikada 80 metrelik maksimum baskı hızı ile ProStream, ayda 35 milyon A4 sayfa ile sınıfının en yüksek üretkenliğini sunuyor. Yeni 1200 dpi’lık Océ DigiDot baskı kafası, ince ayrıntılı net görüntüler, yumuşak gri tonlamalar ile birlikte geniş renk alanları üreterek, mükemmel çıktı kalitesi sağlıyor.

Temassız kurutma teknolojisi

Yeni pigmentli polimer mürekkep seti, yüksek kalitedeki uygulamalarda, ofset renk gamını karşılıyor ve hatta aşabiliyor. Bu baskı makinesinin yeni özelliklerinden biri de temassız kurutma teknolojisine sahip olması. Bu özellik, kağıt üzerindeki fiziksel baskıyı en aza indirerek, basılmış görüntünün kuruyana kadar dokunulmamış olmasını ve böylece canlı renk üretimini sağlıyor. ProStream, Canon’un mürekkep tutunma teknolojisi olan ColorGrip’i içeriyor ve bu sayede 60 ila 160 g/m2’ye kadar ofset kuşe ve 1. Hamur kağıtlarda en yüksek baskı kalitesi sunuyor.

‘Aradıkları çözümü sunuyoruz’

Canon Europe’un Tabaka ve Ağ Beslemeli Üretim Çözümlerinin başındaki Peter Wolff şöyle diyor: “Konuştuğumuz birçok müşteri, ofset baskı ile canlı renkleri, ofset kuşe kağıtlar üzerinde değişken veri yeteneği ile birleştiren ve böylece maliyeti düşük sürekli form inkjet baskı makinesi arayışındalar. ProStream ile, onlara artık aradıkları çözümü verebiliyoruz.”

Canon, ProStream baskı makinesini, Luzern, İsviçre’deki Hunkeler Innovationdays etkinliğinde teşhir etti. Bu etkinlikte makinenin direct mail öğeleri, takvimler, fotoğraf kitapları ve broşürlerin basımı gösterildi. ProStream baskı makinesi 2017 yazından itibaren satışa çıkacak.(hurriyet)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.