Çanakkale Zaferinin Yüz İkinci Yıldönümü Kutlu olsun

0
38
18-mart-canakkale-guncel-haber

Bugün 18 Mart Şehitler Günü. Ulusu,bayrağı ve vatanı için, şehit olan kahraman vatan evlatlarını; rahmet, şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.

Bugün aynı zamanda ulusumuzun şanlı tarihine ve insanlık tarihine şan ve şerefle altın harflerle yazdığı kahramanlık destanı Çanakkale Zaferi’nin yüz ikinci yıl dönümüdür.

Vatan topraklarına göz dikilerek dört bir yandan işgal edilmeye, parçalanmaya, birlik ve beraberlikleri yok edilmeye çalışılan ulusumuz, bu zafer ile kendine güvenerek ve moral kazanarak işgalci güçlere dört yıl direnmiştir. Ardından Kurtuluş Savaşı ile işgalci güçleri yurdumuzdan atarak “ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyeti’ni” kurmuştur.

Conkbayırı,Gelibolu, Arıburnu ve Anafartalarda gösterdiği cesaret ve kahramanlık ile imtiyaz,gümüş ve altın liyakat madalyaları almış,yarbaylıktan albaylığa terfi ederek;kararları ve askeri dehası ile sadece Türk ulusunun değil Dünya tarihine de yön verecek olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarih sahnesine çıkmıştır.

Çanakkale Zaferi’ni coşku, heyecan ve gururla kutlarken; bugünkü birlik ve beraberliğimizi sağlayan Anafartalar kahramanı Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını; kutsal vatan toprağı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli ailelerine şükranlarımı sunuyorum.

Süheyla GÜLEN
Açık Kapı Derneği Onursal Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.