Almanya da Türkiye’deki vatandaşlarını uyardı

0
20

ABD, İngiltere ve Avustralya’nın ardından Almanya da Ortaköy’deki terör saldırısının ardından Türkiye’deki vatandaşlarını uyardı.

ABD, İngiltere ve Avustralya’nın ardından Almanya da Ortaköy’deki terör saldırısının ardından Türkiye’deki vatandaşlarını uyardı.

AVUSTRALYA DA UYARDI

ABD’den sonra Avustralya da vatandaşlarını özellikle İstanbul ve Ankara’ya yapacakları ziyaretler konusunda uyardı.

Avustralya hükümeti, Türkiye’de olan ya da Türkiye’ye gitmeyi planlayan Avustralyalılara yönelik uyarıda bulundu.

Sky News Avustralya’daki haberde, Avustralya’nın Ankara Büyükelçiliği’ndeki yetkililerin de Türk yetkililerle irtibat halinde olduğu ve saldırıda ölen ya da yaralanan Avustralya vatandaşı olup olmadığını öğrenmeye çalıştıkları belirtildi.

İNGİLTERE DE UYARI YAYIMLADI

İngiltere hükümeti de Ortaköy’deki terör saldırısının ardından vatandaşlarını uyardı.

İngiltere hükümetinin internet sitesinde, yurt dışı seyahat uyarılarının yer aldığı sayfadaki mesajda, “İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübünde meydana gelen ciddi olayın ardından, yerel yetkililerin talimatlarına uymalı ve dikkatli olmalısınız. Daha ayrıntılı bilgi edinebilmek için yerel yetkililerle irtibat halindeyiz” denildi.

ALMANYA’DAN UYARI

DHA’nın haberine göre, Almanya da İstanbul’da yaşanan gece kulübü saldırısı sonrasında vatandaşlarına uyarıda bulundu. Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından güncellenen uyarıda, İstanbul’daki Alman vatandaşlarına otellerinde kalmaları tavsiye edildi.

Açıklamada, “01.01.2017 tarihinde gece yarısından kısa bir süre sonra, İstanbul’da gece kulübü Reina’ya bir terör saldırısı gerçekleştirildi. Çok sayıda ölü ve yaralı var. İstanbul’da seyahat etmekte olanlara otel / konaklama yerlerinde kalmaları, gelişmeleri medyadan takip etmeleri ve güvenlik talimatlarındaki gelişmeleri izlemeleri tavsiye edilir” denildi.

Seyahat uyarısında, Türkiye’de özellikle 2015 yılının ortalarından bu yana terör saldırılarının olduğu hatırlatılırken, terörist grupların özellikle büyük şehirlerde saldırılara devam edebileceğine dikkat çekildi. Saldırıların özellikle yabancıları hedef alabileceği vurgulanan uyarıda, vatandaşlarına kalabalık yerlerden ve yabancıların ağırlıklı olarak bulunduğu mekanlardan mümkün olduğunca kaçınılması tavsiye edildi. Kamuya açık eğlenceler, yılbaşı ve yeni yıl partilerinin de sorumluluk çerçevesinde araştırılması uyarısı yapıldı.

Hürriyet.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.