427 lira cam filmi cezasını duyan sanayiye koşuyor

0
46
,WkpIYbrUmUyg0ugiT7sDVQ

Cam filminin yasaklanmasının ardından kullanmaya devam edenlere 206 ile 427 arasında ceza kesileceğini ve araç muayenesinden geçemeyeceğini duyan sürücüler oto sanayilere koştu.

Cam filminin yasaklanmasının ardından kullanmaya devam edenlere 206 ile 427 arasında ceza kesileceğini ve araç muayenesinde ağır kusurlu görüleceğini öğrenen sürücüler sanayilere koştu.

BAKAN FARUK ÖZLÜ’DEN ‘CAM FİLMİ’ AÇIKLAMASI

“TEK İSTİSNA FABRİKA ÇIKIŞI CAMLAR” 


,Ktg-wCJzpU2ObtnsarHRdA

Trafik cezalarıyla karşı karşıya kalmamak için oto camcılara akın eden araç sahipleri, modeline göre araçlarının camındaki filmleri 50 ile 100 lira arası ücret ödeyerek söktürüyor.


,8n_e0X0yk0q7GSRkMpsTew

Güneş ve ışıktan rahatsız olduğu için 3 ay önce aracına film taktığını belirten 35 yaşındaki Zafer Topal, “Çukurova ve çevre illerde aslında serbest olması lazım, buralar diğer illere göre aşırı sıcak. Aracımdaki filmleri söktürüyorum, bir saat sonra serbest denilse yine taktırırım. Yetkililere buradan sesleniyorum uygulamadan memnun değiliz, 3 ay tak, 5 ay sonra söktür olan vatandaşa oluyor” dedi.


 

 rzW7j8l8NkKe3w7
Oto cam işi ile uğraşan Mehmet İlengiz ise film yasağının esnafı da mağdur ettiğini söyledi.
Filmlerin yasaklanması yerine belli bir koyu renk ölçüsünün olması gerektiğine belirten İlengiz, “Yasağın ardından vatandaşlarımız uzun kuyruklar oluşturarak, cam filmlerini söktürmeye geliyor. Önceden 250-300 lira arası cam filmini takıyorduk, şimdi araçların filmlerini 50-100 lira arasında söküyoruz. Cam filmi takmadığımız için bizim işlerimiz ise durdu” dedi.
NTV

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.