1 Mayıs’ta hastaneler açık mı? PTT ve noter açık olacak mı?

0
96

1 Mayıs’ın tatil ilan edilmesi, PTT, noter ve hastaneler gibi devlet dairelerinin açık olup olmadığı sorularını gündeme getirdi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir coşkuyla kutlanacak olan ‘1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda okullar tatil edilirken; bazı yollar kapatıldı. Peki, 1 Mayıs’ta hastaneler, PTT ve noter açık mı?

1 Mayıs’ta PTT, noter ve hastaneler açık mı sorusunu yönelten vatandaşlar, işlerinin olduğu kurumun pazartesi günü açık olmayacağını merak ediyor. Alım satım ve tasdik işlemlerinin yapılacağı noterin yanı sıra para alışverişinin gerçekleştirileceği PTT’nin açık olup olmayacağını da öğrenmek isteyen vatandaşlar, 1 Mayıs’ta bu kurumların tatil olup olmayacağını merak etti. Peki, 1 Mayıs’ta hastaneler, PTT ve noter açık mı? İşte, detaylı bilgiler

1 MAYIS’TA PTT VE NOTER AÇIK MI?

1 Mayıs’ın resmi tatil olması ve PTT ve noter gibi kurumların resmi kurum niteliğinde çalışması dolayısıyla işlemler bir sonraki iş günü olan salı günü görülecek. PTT üzerinden isme özel olarak gelen havaleler, 02 Mayıs Salı günü itibariyle çekilebilecek. Noter satışları ve tasdik işlemleri ise yine ayın ilk iş günü olan 02 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek.

1 MAYIS’TA HASTANELER AÇIK OLACAK MI?

1 Mayıs’ta hastanelerin hizmet verip vermediğini öğrenmek isteyen vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını gerçekleştirdi. Özel hastanelerdeki durumlar bilinmemekle birlikte, devlet hastanelerindeki polikliniklerin kapalı olma durumuyla karşılaşılabilir. Bu durum hastane yönetiminin aldığı karara göre değişiklik gösterebilir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için hastanelerin santralinden detaylı bilgi sahibi olunabilir. 1 Mayıs Pazartesi günü hastanelerin acil servisi açık olacaktır.

Hürriyet Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.