Yürüyen merdivene sıkışan çocuğun son durumu

0
37

Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’nda yürüyen merdivene ayağı sıkışan 9 yaşındaki Emre Yıldız’ın tedavisi devam ediyor. Elinden ve ayağından yaralanan Emre Yıldız’a Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi bölümünde müdahale edildi. Emre’nin hayati tehlikesinin bulunmadığı tedbir amaçlı bu akşam hastanede müşahede altında tutulacağı öğrenildi.

Emre’nin yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını duyan aile yakınları hastaneye akın etti. Yıldız’ın sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenen aile yakınları mutlu haberi yakınları ile paylaştı. Emre Yıldız’ın durumu ile ilgili basın mensuplarına bilgi veren amcasının oğlu Şafak Yıldız “Çocuk ameliyattan çıktı. Baldır tarafından zedelenme var. Kolunu da alçıya almışlar. Çocuk annesinin elini bırakarak aşağıya inen merdivenlere koşmuş.Orada sıkışmış” dedi.

Olay sonrası yürüyen metro girişindeki yürüyen merdiven kapatıldı

Eniştesi Hasan Kaya da “Bize çocuğun kolu bacağı koptu dediler. Koşarak hastaneye geldik. Çocuğun hiçbir şeyi yok. Bu akşam hastanede kalacak” diye konuştu. Emre’nin halası ise ” Olayı duyarak hastaneye geldim. Korkacak bir şey yok. Ameliyattan çıktı.Sağlık durumu çok iyi” şeklinde konuştu.

Öte yandan kazanın meydana geldiği yürüyen merdivenler devre dışı kaldı. Kazanın olduğu merdiven paravanla kapatılırken metroya ve metrobüse giden vatandaşların giriş çıkışı diğer taraftan devam ediyor.

Hürriyet Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.