1 Mayıs’ta İstanbul’da hangi yollar kapalı?

0
24

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri nedeniyle trafiğe kapatılacak yerler belli oldu. İstanbul Valiliği, 1 Mayıs’ta İstanbul’da trafiğe kapalı olacak yolları açıkladı. Peki, 1 Mayıs’ta kapalı olan yollar hangileri? İşte, detaylar!

İSTANBUL Valiliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü alınacak tedbirlerle ilgili olarak yazılı bir açıklamada bulundu. Vatandaşlara uyarılan yapıldığı açıklamada, İstanbul’da kapalı olan yollar açıklandı. “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” etkinlikleri kapsamında pazartesi günü bazı caddeler trafiğe kapatılacak. 1 Mayıs’ta İstanbul’da hangi yollar kapalı?

Vatandaşların gündelik hayatlarının aksamaması için saat 05.00 itibariyle sadece Osmanbey, Taksim ve Şişhane Metro istasyonları kapalı kalacak; metro, bu istasyonlardan transit geçiş yapacak. Ayrıca Kabataş-Taksim Füniküler hattı ve Karaköy-Tünel Füniküler hattı ile Beşiktaş, Kabataş ve Karaköy İskeleleri (Dentur ve Turyol İskeleleri dahil) hizmet vermeyecek.

BAKIRKÖY’DE KAPATILACAK YOLLAR

Açıklamada iptal edilen seferlerin haricinde İstanbul’da toplu ulaşım vasıtaları hizmetlerine devam edileceği belirtilirken, 1 Mayıs 2017 Pazartesi saat 04.00’dan kutlamalar sona erene kadar Bakırköy’de trafiğe kapatılacak yollar şöyle olacak:

“İncirli Caddesi, Olgunlar Sokak, İsmail Erez Bulvarı, Ekrem Kurt Bulvarı, Fikret Yüzaltı Caddesi, Bahçesaray Sokak, Sayfiye Sokak, Pembeay Sokak, Pelinli Sokak, Akıl Hastanesi Caddesi. Belirlenen alternatif güzergahlar ise şöyle:D-100 Kuzey-Güney, Sahil Kennedy Caddesi, Yüce Tarla Caddesi, İskele Caddesi, Prof. Turan Güneş Caddesi, Karabal Caddesi, Dr. Tevfik Sağlam Caddesi.”

BEYOĞLU’NDA KAPATILACAK YOLLAR

Beyoğlu’nda trafiğe kapatılacak yollar ise şöyle: Tarlabaşı Bulvarı, Mete Caddesi, Gümüşsuyu Caddesi, Sıraselviler Caddesi, Halaskargazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Feriköy ile Dolmabahçe arası tüneli (gidiş-geliş). Alternatif güzergahlar: Unkapanı Köprüsü’nden ve Perşembe Pazarı’ndan gelen akım, Kasımpaşa ve Karaköy istikametine, Kasımpaşa’dan gelen akım, Tuz Ambarı ışıklardan Hasköy ve Karaköy istikametine, Dolapdere’den gelen akım, Divan Kavşağı’ndan ve Tünel üzerinden Şişli istikametine veya Stat üzerinden Beşiktaş istikametine, Dolmabahçe Gazhane Caddesi’nden gelen akım, Gümüşsuyu’na verilmeden Beşiktaş veya Karaköy istikametine yönlendirilecek.

Hürriyet Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.